Kontakt

Zadaj nam nurtujące Cię pytania. Zainspiruj zespół ekspertów Platnosci-Bitcoin.pl, do stworzenia poradnika na temat, którego szukasz.

Check Icon - Coin X Webflow Template
Your message has been submitted.
We will get back to you within 24-48 hours.
Oops! Something went wrong.

Często Zadawane Pytania

Dowiesz się wszystkiego na temat płatności i transakcji Bitcoin z pytań zadawanych najczęściej przez formularz powyżej.

Jak otrzymywać płatności w krypto?

W oparciu o te trzy mechanizmy, oto sześć strategii zarabiania pieniędzy za pomocą kryptowaluty: Inwestowanie. Handlowanie, Stakowanie i pożyczki.Kryptowaluty w mediach społecznościowych.Górnictwo.Zrzuty i widelce.

Czy płatność Bitcoin można cofnąć?

Transakcja Bitcoin nie może zostać cofnięta. Może zostać najwyżej ręcznie zwrócona przez osobę, której przekazane zostały środki. Oznacza to, że powinieneś zadbać o prowadzenie interesów tylko z osobami i organizacjami, które znasz i którym ufasz, lub które mają ugruntowaną reputację.

Jak potwierdzić moją płatność BTC?

Przejdź do https://live.blockcypher.com/ lub https://www.blockchain.com/explorer i wpisz (lub wklej) identyfikator transakcji w polu wyszukiwania. W ten sposób możesz zobaczyć, ile potwierdzeń ma Twoja transakcja. Jeśli otrzymujesz BTC np. naportfel Paxful, środki dotrą po dwóch potwierdzeniach.

Co się stanie, jeśli transakcja Bitcoin nigdy nie zostanie potwierdzona?

Jeśli transakcja nie otrzyma potwierdzeń w sieci, środki wrócą z powrotem do Twojego portfela (do portfela nadawcy) w okresie do 30 dni od płatności.

Ile płatności może obsłużyć Bitcoin?

Bitcoin przetwarza 7 transakcji na sekundę. Visa przetwarza średnio około 1700 transakcji na sekundę, Mastercard korzysta z sieci, która twierdzi, że obsługuje około 5000 transakcji na sekundę.

Co to jest "staking"?

Staking ma miejsce, gdy jako inwestor zgadzasz się podbić cenę krypto, w które inwestujesz, aby pomóc sieci w walidacji transakcji. W zamian za to zdobywasz nagrody, zazwyczaj w postaci tokenów.

Jak działają płatności Bitcoin

Bitcoin wykorzystuje kryptografię klucza publicznego, aby zapewnić integralność transakcji tworzonych w sieci. Używając klucza prywatnego, użytkownik może podpisywać transakcje, a tym samym przekazać płatność Bitcoin innemu podmiotowi. Transakcja jest następnie wysyłana do sieci i włączona do łańcucha bloków.

Jak długo trwa potwierdzenie płatności BTC?

W sieci Bitcoin, średni czas potwierdzenia płatności wynosi około 10 minut. Jednak czasy transakcji mogą się bardzo różnić.

Ile kosztuje przeprowadzenie płatności Bitcoin?

Według bitinfocharts, średnia dzienna opłata transakcyjna w sieci Bitcoin w 2022 wyniosła od 7,64 PLN aż do 266 PLN. W przypadku Ethereum, średnia opłata wyniosła od 6,82 USD do 300 USD.

Czy kupowanie online za pomocą Bitcoina jest bezpieczne?

Po pierwsze: pieniądze, które wkładasz w Bitcoin nie są zabezpieczone przed wahaniami wartości. Bitcoin to niestabilna inwestycja. Jeśli szukasz „bezpiecznej” inwestycji z gwarantowanymi zwrotami, nie inwestuj w Bitcoin — ani w żadne kryptowaluty. Jednak jeśli nie interesuje Cię inwestowanie w Bitcoin, a po prostu kupowanie online za jego pomocą - wtedy tak, jest to bezpieczne. Pamiętaj, aby podążać tylko za wskazówkami opisanymi na blogu.